Jak dobrać furtkę do ogrodzenia?

Furtka jest istotnym, a wręcz niezbędnym elementem każdego ogrodzenia posesji. Umożliwia wejście na teren działki, jednocześnie pełniąc funkcje estetyczne, a niekiedy nawet informacyjne. Odpowiedni dobór furtki pozwala na swobodne przechodzenie przez nią niezależnie od tego, czy wychodzimy z domu sami czy z wózkiem spacerowym. Odpowiedni dobór pozwoli również na przyjemny efekt wizualny i estetykę ogrodzenia otaczającego naszą posesję.

Co jest istotne podczas doboru furtki do ogrodzenia?

Pierwszą bardzo istotną rzeczą, którą należy określić podczas wyboru furtki jest jej szerokość. Odpowiednia szerokość furtki pozwoli na swobodne przejście, zarówno z wózkiem dziecięcym jak i w pojedynkę. Co ciekawe, wąskie furtki są wykonywane zazwyczaj tylko na zamówienie, a ich cena jest wyższa niż szerokich bramek. Bardzo ważnym elementem doboru furtki do ogrodzenia jest jej trwałość. Warto wybierać furtki wykonane z tych materiałów co ogrodzenie, dzięki czemu ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia będzie na jednakowym poziomie.

Dobór furtki z tego samego materiału co ogrodzenie pozwoli również na łatwiejszą konserwację, ponieważ oba elementy będą wymagać tych samych działań. Dopasowując furtkę do ogrodzenia, należy zwrócić również uwagę na to, w jakim stylu została wykonana. O ile wzorzysta furtka ogrodzeniowa może sprawdzić się zarówno do prostych ogrodzeń jak i do tych bardziej wymyślnych, o tyle proste furtki lepiej sprawdzą się tylko do prostych ogrodzeń.

Furtki ogrodzeniowe umieszczane są zarówno przy wejściach do prywatnych posesji, jak również przy dużych osiedlach. W takich miejscach warto postawić na furtkę, która będzie wizytówką budynku, niekoniecznie w tym samym stylu co ogrodzenie. Planując zakup furtki, warto skontaktować się z firmą zajmującą się produkcją i montażem ogrodzeń, bram i furtek. Pracownik takiej firmy z pewnością doradzi nam furtkę, która będzie idealnie współgrać wizualnie z resztą ogrodzenia, a dodatkowo zostanie wykonana z materiałów najwyższej jakości.