Jakie standardy powinny spełniać słupki ogrodzeniowe?

Ogrodzenia znajdują się w wielu przestrzeniach — wokół domów, osiedli mieszkaniowych, siedzib firm czy różnego rodzaju instytucji. Pełnią funkcję ochronną, ozdobną i informującą o granicy działek. Słupki ogrodzeniowe są bardzo ważną częścią ogrodzenia. To one utrzymują ciężar płotu i łączą go z ziemią. Odpowiadają za stabilność i wytrzymałość całego ogrodzenia. Słupki muszą być solidne oraz estetyczne.

Czym powinny charakteryzować się słupki ogrodzeniowe?

Słupki ogrodzeniowe powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów. Są elementem utrzymującym płot, więc nie mogą uginać się pod wpływem wiatru, czy nacisku. Od wytrzymałości tych elementów zależne jest bezpieczeństwo, ponieważ ogrodzenie często pełni funkcję ochrony posesji przed nieproszonymi gośćmi. Z tego powodu wszystkie części, z których jest wykonane, muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Poza tym elementy ogrodzenia powinny być zrobione z materiałów odpornych na czynniki takie jak śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury i promieniowanie UV. Słupki wykonane z nieodpowiednich materiałów mogą być podatne na działanie korozji, która osłabia ich strukturę.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania rodzaju słupków ogrodzeniowych?

Podczas wybierania słupków ogrodzeniowych należy zwrócić uwagę na to, do jakiego rodzaju płotu pasuje dany typ słupka. W naszym sklepie w Lublinie, słupki ogrodzeniowe dostępne są w wymiarach odpowiednich do różnego typu ogrodzeń. Oferujemy m.in. słupki panelowe oraz słupki do siatki leśnej. Ważne jest dopasowanie odpowiedniego przekroju słupka i jego wysokości, tak, by jego parametry odpowiadały masywności i wysokości ogrodzenia. Warto zwrócić uwagę na to, czym pokryty jest słupek. Dobrym wyborem są słupki pokryte antykorozyjną warstwą cynku. Ochrona tego typu wzmacnia odporność słupków nie tylko na korozję, ale również na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe.

Słupki mogą być wykonane z różnych materiałów. Ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju słupka do budulca, z którego wykonane jest ogrodzenie.